Wstrzymano szczepienia więźniów Guantanamo

Pentagon tymczasowo wstrzymuje plan szczepień od koronawirusa 40 więźniów w specjalnym więzieniu w bazie Guantanamo - poinformował rzecznik prasowy Pentagonu John Kirby: „Żaden z więźniów Guantanamo nie został zaszczepiony. Wstrzymujemy plan."

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/TayebMEZAHDIA/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Ogłoszony przez Pentagon zamiar szczepienia osadzonych w specjalnym więzieniu w bazie Guantanamo, w tym pięciu oskarżonych o udział w zamachach z 11 września 2001, oburzył niektórych republikanów.

Plan spotkał się z krytyką po tym, gdy The New York Times poinformował, że szczepienia więźniów rozpoczną się w najbliższych dniach. Zastępca lidera Republikanów w Izbie Reprezentantów Stephen Scalis uznał plan za „oburzający”, ponieważ terroryści otrzymaliby szczepionkę wcześniej niż wielu starszych Amerykanów i weteranów.

Rzecznik prasowy Pentagonu, John Kirby, powiedział w sobotę, że Departament Obrony "wstrzyma" plan szczepień osób przetrzymywanych w Guantanamo, i najpierw dokona przeglądu środków ochrony pracujących tam żołnierzy. "Pozostajemy wierni naszym obowiązkom zapewnienia bezpieczeństwa naszym żołnierzom"- powiedział Kirby.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #szczepienia #więzienie

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo