NASZE NAGRANIE: Kilkuletnie dzieci krzyczą razem z Lempart: "Hej, hej, aborcja jest ok!"

Wczoraj przez Warszawę przeszedł kolejny marsz-protest organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Nasz reporter zarejestrował sytuację, gdy w głos za liderką OSK, Martą Lempart, obecne na manifestacji kilkuletnie dzieci, krzyczą: "hej, hej, aborcja jest ok!". W sieci nie brakuje komentarzy. "Za jakiś czas będą krzyczeć "eutanazja jest ok" i wtedy się mamusie dziwią" - napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

W piątkowy wieczór uczestnicy proaborcyjnej manifestacji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zebrali się na Rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy, by ostatecznie przemaszerować na Żoliborz, w pobliże domu prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Protest miał momentami burzliwy przebieg, kilka osób zostało zatrzymanych, a dwóch policjantów trafiło do szpitala z obrażeniami.

Nasz reporter zauważył jednak, że w proaborcyjny protest zaangażowani zostali także najmłodsi. Na nagraniu widzimy kilkuletnie dzieci, które w głos za Martą Lempart, liderką Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, skandują: "Hej, hej, aborcja jest ok" czy "Zadarliście z kobietami".

ZOBACZ NASZE nagranie z piątkowego protestu:

 

 

W sieci nie brakuje komentarzy dotyczących tego, co zobaczyliśmy na krótkim filmie.

 

Źródło: niezalezna.pl

albicla.com@michaldzierzak
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo