"Bierz go!". Zaatakował gazem policjantów - reakcja była błyskawiczna [WIDEO]

Wczorajszy protest organizowany w Warszawie przez Ogólnopolski Strajk Kobiet miał dość burzliwy przebieg, szczególnie w ścisłym centrum miasta. W sieci pojawiły się szokujące nagrania, a w opublikowanym późnym wieczorem wpisie policja poinformowała, że jej funkcjonariusze zostali także zaatakowani gazem. Przy takim ataku - reakcja policjantów była jednak błyskawiczna. Zobacz WIDEO.

Twitter.com/PikuśPOL [screenshot]

W piątek wieczorem w stolicy odbyła się kolejna manifestacja zwołana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów o dopuszczalności aborcji. Szczególnie dynamiczny przebieg miała ona w centrum miasta, skąd manifestujący ruszyli następnie w stronę Żoliborza.

Efektem zajść podczas protestu jest zatrzymanie sześciu demonstrujących w związku - jak podaje policja - z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza, czynną napaścią, znieważeniem i zniszczeniem mienia.

Podkom. Rafał Retmaniak ze stołecznej policji poinformował, że ponadto dwóch funkcjonariuszy trafiło do szpitala. Jeden z nich został kopnięty w twarz, a w drugiego rzucono bryłą lodu.

- Pięciu funkcjonariuszy wymagało interwencji ratowników medycznych po rozpyleniu gazu w ich kierunku. Ponadto zniszczone zostały dwa radiowozy policyjne

 - dodał Retmaniak.

O ataku gazem policja informowała już w piątkowy wieczór na Twitterze.

Dziś w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak jedna z osób pryska aerozolem w kierunku policjantów stojących w ul. Marszałkowskiej. Ich reakcja była błyskawiczna.

 

Źródło: niezalezna.pl

#protest #policja

albicla.com@michaldzierzak
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo