„To nie jest już Orkiestra, w której grałem”. Mocne komentarze po kontrowersyjnej decyzji Owsiaka

„Upolitycznił niepolityczną zbiórkę”; „To nie jest już ta Orkiestra, w której grałem”; „Przekroczył granicę, która wydawała się nieprzekraczalna” - to tylko niektóre komentarze po decyzji Owsiaka o współpracy podczas tegorocznej zbiórki z wulgarnymi aborcjonistkami z tzw. „Strajku Kobiet”.

Zdjęcie ilustracyjne
By Zorro2212 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17576663

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w tym roku ze Strajkiem Kobiet. O inicjatywie poinformował wczoraj szef fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, który jednocześnie zaapelował o jedność. – Nie dajmy się podzielić – napisał. 

Mimo tego apelu, decyzja o współpracy ze Strajkiem Kobiet wywołała wiele kontrowersji i podzieliła nawet dotychczasowych zwolenników orkiestry.

- Niejednokrotnie w ostatnich latach broniłem Orkiestry przed hejtowaniem i wyjaśniałem, że osobiste poglądy Jerzego Owsiaka nie powinny być utożsamiane z dziełem charytatywnym jakim jest Orkiestra. Dzisiejsza publiczna deklaracja Owsiaka o graniu WOŚP razem ze Strajkiem Kobiet jest dla mnie jednak przekroczeniem granicy, która wydawała mi się nieprzekraczalna...

- napisał na Facebooku poznański dziennikarz Krzysztof Kaźmierczak.

- To nie mieści się w słowach "Miłość - przyjaźń - muzyka". To nie jest już ta Orkiestra, w której "grałem" – dodaje.

W sieci pojawiło się wiele komentarzy krytycznie oceniających decyzję Owsiaka. Internauci wytykają „Jurkowi” hipokryzję i upolitycznienie orkiestry. Zwracają uwagę, że dochód z tegorocznych aukcji ma być przeznaczony na leczenie dzieci.

W mocnych słowach decyzję Owsiaka ocenił także Marek Migalski, którego trudno utożsamiać z konserwatyzmem, a tym bardziej z obozem władzy, który wzięły na celownik aborcjonistki ze Strajku Kobiet.

- Fatalna decyzja Owsiaka. Utożsamił ogólnopolską i szlachetną akcję z protestem politycznym, który popierają/nie popierają miliony obywateli. Upolitycznił niepolityczną zbiórkę. Odbije się to na tegorocznych zyskach WOŚP

- napisał Migalski.

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, facebook.com

 

#WOŚP #Jerzy Owsiak

albicla.com@przemyslawobluski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo