Dlaczego eksperci nagrywają się z książkami w tle? Demaskujemy internetowy trend

Brytyjska firma, która dostarcza książki do programów telewizyjnych i filmów, twierdzi, że w czasie lockdownu odnotowała wzrost sprzedaży książek do domowych biur. Wypełnione grzbietami półki mają służyć jako tło podczas spotkań na Zoomie - informuje serwis BBC News.

stux/pixabay.com/service/license/

Bookbarn International sprzedaje i wypożycza książki między innymi na potrzeby seriali telewizyjnych, takich jak „Mroczne materie”, „Sex Education” czy „Outlander”.

Dyrektor generalny firmy Nick Bates powiedział, że ludzie kupują u niego książki, aby poprawić swoje tło do rozmów na Zoomie. Firma z Bristolu podała, że zainteresowanie ze strony osób pracujących zdalnie wzrosło z kilku zapytań do dziesięciu sprzedaży tygodniowo.

Bates twierdzi, że klienci czasami zamawiają półkę książek, a czasami całą domową biblioteczkę. Tworzą kolekcje, kierując się tematyką, tytułami albo wyglądem okładek. 

W Polsce trend nagrywania eksperckich wypowiedzi z biblioteczką pełną książek w tle również cieszy się w dobie pandemii dużym powodzeniem. Najbardziej spektakularnym przypadkiem była jednak pewna pani prokurator, która wystąpiła na tle... no właśnie - zobaczcie sami:

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#ciekawostki #lifestyle #styl życia #trend #książki

albicla.com@MariolaLukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo