Po kilku słabych kwartałach. Końcówka ub. Roku może być dla technologicznego giganta rekordowa.

Apple Inc. Mimo pandemii bije rekordy przychodów. Analitycy spodziewają się, że ostatnich trzech miesiącach 2020 r. firma z Cupertino osiągnie blisko 60 mld dol. Przychodów. To blisko rekordowego 2018 r., kiedy kwartalne przychody giganta przekroczyły 61 mld dol.

Rekordy spółka osiąga mimo pandemii, zamknięciu wielu sklepów oraz 12 -tygodniowgo opóźnienia w debiucie swojego flagowego produktu - iPhone 12. Sukces nowego modelu oparty został na nowym wyglądzie aparatu, dostępu do 5G i wielości rozmiarów komórek.

„Bardzo dobrze rozumieją, jak wygląda cykl odświeżania modelu ” - powiedział agencji Reuters Ben Bajarin, szef działu technologii konsumenckich w Creative Strategies. 

Obecny „super cykl” boom w sprzedaży iPhone'a, po kilku skromniejszych latach, nie jest nowością dla Apple. Poprzedni szczyt sprzedaży firmy nastąpił po debiucie  iPhone'a X z nowym wyglądem. 

Analitycy spodziewają się również wysokiej sprzedaży komputerów Mac w wysokości 8,69 miliarda dolarów, zgodnie z danymi Refinitiv z 26 stycznia, częściowo dzięki wprowadzeniu modeli z pierwszym centralnym procesorem do laptopów i komputerów stacjonarnych zaprojektowanym przez Apple. Ogólnie analitycy spodziewają się 103,28 miliardów dolarów sprzedaży i zysku na akcję w wysokości 1,41 dolara w pierwszym kwartale finansowym firmy Apple.

„Super cykl” boomów w sprzedaży iPhone'a po kilku skromniejszych latach nie jest nowością dla Apple - poprzedni szczyt firmy nastąpił po ogłoszeniu iPhone'a X z nowym wyglądem. 
 Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl