Nożownik z Frankfurtu nad Menem to Polak

Przedstawicielka prokuratury we Frankfurcie nad Menem Nadja Niesen potwierdziła dziś rano, że 42-letni mężczyzna zatrzymany we wtorek za zaatakowanie i zranienie nożem kilku osób, jest z pochodzenia Polakiem.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/PublicDomainPictures/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Dziennik "Frankfurter Rundschau" napisał, że zatrzymany to Polak. Konsulat RP w Kolonii przekazał tego dnia, że wówczas była to informacja niepotwierdzona. Jak ustaliły polskie służby dyplomatyczne, wśród ofiar nożownika nie było Polaków.

W środę prokuratura we Frankfurcie poinformowała, że sąd, zgodnie z wcześniejszym wnioskiem prokuratora, nakazał umieszczenie podejrzanego 42-latka w szpitalu psychiatrycznym.

Niesen przekazała wcześniej "Frankfurter Rundschau", że domniemany sprawca przebywał już w szpitalu psychiatrycznym od listopada ubiegłego roku do początku stycznia br. z powodu "zaburzenia psychotycznego z objawami schizofrenii".

"Powiedział sędziemu, że nie pamięta, co się stało"

- powiedziała. Mężczyzna miał zostać poddany badaniu na obecność narkotyków w organizmie.

42-latek został aresztowany z nożem w ręku krótko po ataku we wtorek rano. Prokuratura przekazała, że jest on oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Najprawdopodobniej nie znał czterech osób, które zaatakował na Niddastrasse w centrum miasta. "Wybrał je na chybił trafił" - poinformowała Niesen.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Niemcy #Frankfurt #Polak #policja #nożownik

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo