GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę szczególnie w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim i małopolskim. Tam należy się spodziewać opadów śniegu.

Natomiast śnieg z deszczem może utrudniać jazdę na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej.

Błoto pośniegowe, lokalna śliskość występuje w woj. zachodniopomorskim na: dk 20 odc. Złocieniec – Biały Bór, dk 25 odc. Biały Bór – Bobolice; w pomorskim na dk 20 odc. Bytów – Kościerzyna; w lubuskim na dk 32 odc. Gronów – Sękowice.

W ciągu dnia sytuacja na drogach zasadniczo się nie zmieni. Przewidywane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu, na zachodzie kraju także deszczu ze śniegiem. Na północy opady okresami o umiarkowanym natężeniu; prognozowany opad na Pomorzu - do około 8 mm. Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej - również do około 8 cm na Pomorzu i Kujawach.

Temperatura maksymalna od -3 st. C na krańcach wschodnich kraju, do 0 st. C, 2 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, w szczytowych partiach Sudetów i Tatr do 65 km/h, z kierunków zachodnich, miejscami powodować będzie zawieje lub zamiecie śnieżne.