Obie katowickie orkiestry poinformowały właśnie o planach na walentynki.

Filharmonia Śląska organizuje romantyczny konkurs pod hasłem: "Usłysz mnie, Walentynko!". Należy odpowiedzieć na pytanie, które brzmi: "Z jakim utworem lub piosenką kojarzy Ci się Twoja Walentynka i dlaczego?" i zamieścić swoją odpowiedź w komentarzu pod postem konkursowym filharmonii na FB.

Nagrodą w konkursie jest dedykacja piosenki, zaśpiewanej przez Chór Filharmonii Śląskiej. Prelegent wygłosi dedykację, a po niej chór zaśpiewa jeden z 6 utworów: "What a wonderful world" Louisa Armstronga, "Somebody loves me" George’a Gershwina, "Can’t help falling in love" Elvisa Presleya, "Killing me softly" autorstwa Charlesa Foxa i Normana Gimbela, "Tonight, tonight" z musicalu "West side story" (muzyka - Leonard Bernstein, tekst - Stephen Soundheim) oraz "Can you feel the love tonight" Eltona Johna – wszystkie w opracowaniu na chór mieszany. Utwory będą publikowane na Facebooku Filharmonii Śląskiej w weekend 13–14 lutego.

"Wieczór w Hollywood" przygotowywany na 14 lutego przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach to z kolei specjalny koncert online z muzyką z największych kinowych przebojów, takich jak "Gwiezdne Wojny", "Władca Pierścieni", "Indiana Jones". "Pożegnanie z Afryką" czy "Szczęki", w transmisji live prosto z sali NOSPR. Na finał - suita z filmu "Cinema Paradiso" autorstwa najsłynniejszego europejskiego kompozytora muzyki filmowej - Ennio Morricone. Za pulpitem dyrygenckim stanie Adam Sztaba. Koncert będzie transmitowany w systemie płatnego dostępu.