Oficer prasowy szamotulskiej policji mł. asp. Sandra Chuda poinformowała, że w czwartek na ul. Dworcowej w Szamotułach do kobiety siedzącej w samochodzie podszedł nieznany mężczyzna. "Otworzył drzwi od auta i wyjął w jej kierunku nóż do tapet" – wskazała.

"Wystraszona kobieta zauważyła, że w pobliżu, w innym samochodzie siedzi mężczyzna i zaczęła wołać o pomoc. Choć postronna osoba nie zareagowała, napastnik przestraszył się i uciekł w kierunku parku Kościuszki"

– opisała Chuda.

Zawiadomieni o sprawie policjanci ze służby patrolowej jadąc na interwencję zauważyli w parku osobę pasującą do opisanego napastnika. Mężczyzna został zatrzymany.

"Okazało się, że był to 33-letni mieszkaniec gminy Szamotuły. Mężczyzna był nietrzeźwy. Przyznał, że napadł na kobietę, gdyż chciał ukraść jej pieniądze. Policjanci zabezpieczyli też nóż, którym mężczyzna mógł próbować dokonać rozboju"

– podała policjantka.

Po wytrzeźwieniu zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.