Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Malborku Sylwia Kowalewska powiedziała, że we wtorek w nocy policjanci patrolując Malbork, na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Sienkiewicza, zauważyli volkswagena, który jechał bez włączonych świateł.

Funkcjonariusze chcieli zatrzymać pojazd do kontroli, ale kierowca nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie samochodu i zaczął uciekać

 - dodała Sylwia Kowalewska.

Po krótkim pościgu kierowca zatrzymał auto i kontynuował swoją ucieczkę pieszo. Policjanci dogonili i zatrzymali mężczyznę.

Zatrzymanym okazał się 20-letni mieszkaniec Malborka. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie miał prawa jazdy, a volkswagena, którym jechał, poprzedniego dnia ukradł na jednym z parkingów.

Wykonane przez policjantów badania wykazały, że mężczyzna kierował będąc pod wpływem narkotyków - marihuany i amfetaminy.

Policjanci przewieźli zatrzymanego do aresztu, a odzyskany pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Ponadto, w takcie przeprowadzonych czynności śledczy ustalili, że 20-latek jest odpowiedzialny również za kradzież innego volkswagena dokonaną w sierpniu ubiegłego roku.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty za włamanie i kradzież pojazdu, kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz niezatrzymanie się do kontroli. Mężczyzna odpowie również, za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.