Jak podkreśla prof. Henryk Skarżyński, przez ostatnie dziesięciolecia medycyna uległa znacznym zmianom i obecnie jest „otwarta dla wielu i potrzebuje wielu”.

– Dziś możemy mówić o naukach medycznych, które odnoszą się nie tylko do konkretnych specjalności, ale także do nauk o zdrowiu

– wyjaśnia. Oprócz lekarzy specjalistów są więc potrzebni m.in. inżynierowie kliniczni, technicy, psycholodzy, pedagodzy, logopedzi czy audioprotetycy.

– Potrzebujemy każdej z tych osób do codziennej pracy z pacjentem. Wzajemnie przenikamy się w swoich działaniach, każdy ma swoją określoną rolę

– zaznacza prof. Skarżyński. Według niego bez ich zainteresowania naukami ścisłymi, ale również obszarami typowo humanistycznymi, nie byłoby współczesnej medycyny.

Jakie możliwości oferuje medycyna? Więcej w specjalnej wypowiedzi prof. Henryka Skarżyńskiego dla AZiR: 

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/AZiR.edu/