Z danych opublikowanych przez resort zdrowia w środę rano wynika, że do wtorku na Dolnym śląsku szczepionkę przyjęło 79,6 tys. osób. Najwięcej iniekcji wykonano we Wrocławiu - prawie 35 tys.

Tylko we wtorek w regionie wykonano 10,5 tys. szczepień, w tym 4 tys. to podanie drugiej dawki. W sumie drugą dawką zaszczepiono w regionie już 11,6 tys. osób.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, w którym od początku szczepi się najwięcej osób w regionie, drugą dawkę podano już dwóm tysiącom medyków.

„Medyków drugą dawką szczepimy w naszym kampusie przy ul. Skłodowskiej-Curie, natomiast w przychodni szpitala przy ul. Borowskiej zgodnie z zapisami szczepimy seniorów. Wszystko przebiega bardzo sprawnie, seniorzy są punktualni i dobrze zorganizowani. Pomagają im żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa oraz wolontariusze”

- powiedziała rzecznik szpitala Monika Kowalska.

Dodała, że zgodnie z planem przez dwa dni zaszczepiono 500 seniorów 80-latków. U żadnego nie stwierdzono objawów niepożądanych. Tylko jednej osobie ze względu na choroby współistniejące lekarz odmówił dopuszczenia do szczepienia.