Platforma chce komisji śledczej ws. szczepionek. Terlecki: "Opozycja się ośmiesza"

Pomysł lidera PO dotyczący powołanie komisji śledczej ws. zakupów szczepionki przeciw COVID-19 jest niepoważny, opozycja znów się ośmiesza - ocenił szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Jak dodał, wszystkie kwestie zostały wyjaśnione podczas wtorkowego spotkania u premiera.

Ryszard Terlecki / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Lider PO Borys Budka zaproponował w środę powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie zakupów szczepionki przeciwko COVID-19. Jak ocenił, władza nie zdała egzaminu, jeśli chodzi o organizację systemu szczepień, a komisja śledcza miałaby "rozliczyć osoby, które świadomie lub nie, ale naraziły zdrowie i życie Polaków".

Szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki ocenił pomysł Budki jako "niepoważny".

- Wszystko wczoraj zostało wyjaśnione podczas spotkania z opozycją u premiera. Opozycja znów się ośmiesza, zgłaszając tego rodzaju pomysły

- mówił Terlecki.

Jak dodał, "nie ma żadnych szans na powołanie komisji, tym bardziej, że to całkowicie niepoważne".

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek rano z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w sprawie Narodowego Programu Szczepień. W spotkaniu uczestniczyli także minister zdrowia Adam Niedzielski, szef KPRM, pełnomocnik rządu ds programu szczepień Michał Dworczyk i główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Jak relacjonował po spotkaniu Dworczyk, przedstawiciele rządu przedstawili informacje na temat zaawansowania programu szczepień, a także odpowiadali na pytania.

- Jeżeli mamy rozmawiać - rozmawiajmy merytorycznie i poważnie. Merytoryczna rozmowa wymaga odrobiny przygotowania, co wymaga odrobiny wysiłku. Przewodniczący (klubu KO) Cezary Tomczyk dzisiaj pyta o dostawy do Polski i żąda jawności na temat dostaw do Polski i harmonogramu szczepień. To wszystko od wielu dni jest publikowane na stronach rządowych gov.pl/szczepimysie

- mówił mówił szef KPRM.

Lider PO zapowiedział, że Platforma zaproponuje udział w komisji śledczej partnerom koalicyjnym oraz podpisanie wspólnego wniosku.

Projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej może być wniesiony przez Prezydium Sejmu lub co najmniej 46 posłów.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ryszard Terlecki #Cezary Tomczyk #PiS #KO #szczepionka

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo