Hollywood Foreign Press Association (HFPA), które organizuje Złote Globy, poinformowało, że Fonda otrzyma nagrodę Cecil B. deMille podczas ceremonii, która odbędzie się 28 lutego.

„Jej niezaprzeczalny talent przyniósł jej najwyższe uznanie i chociaż jej życie zawodowe przybierało wiele zwrotów, to niezachwiane zaangażowanie we wprowadzanie zmian pozostało”

- powiedział w oświadczeniu prezes HFPA Ali Sar.

83-letnia Fonda zadebiutowała zawodowo w 1960 roku na Broadwayu i na ekranie, po czym stała się jedną z największych gwiazd filmowych lat 60. i 70. XX wieku z filmami takimi jak „Barbarella” i „Klute”, a później „On Golden Pond” i „ 9 do 5." Ostatnio zagrała w serialu komediowym Netflix „Grace and Frankie”.

Zdobyła również rozgłos jako aktywistka polityczna, prowadząc kampanię przeciwko wojnie w Wietnamie w latach 70., wojnie w Iraku w 2003 r., a także w ubiegłym roku organizując cotygodniowe protesty zwracające uwagę na problem globalnego ocieplenia.

Fonda, córka zmarłego aktora Henry'ego Fondy i siostra nieżyjącego już aktora Petera Fondy, zdobyła dwa Oscary i siedem Złotych Globów.

Wśród poprzednich laureatów nagród Cecil B. deMille znaleźli się Oprah Winfrey, Meryl Streep, Sophia Loren, Tom Hanks i Robert De Niro.