Zmiany akcyzy i rola CBA

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne powinno z automatu objąć tarczą działania związane ze zmianami legislacyjnymi dotyczącymi podatków i akcyzy. W tym zakresie zawsze działają lobbyści starający się o korzystne rozwiązana dla swoich klientów, często w tym celu wykorzystują polityków zarówno opcji rządzącej, jak i opozycji.

Niektórzy z nich nie mają pojęcia, że są elementem lobbystycznej gry. Inni robią to świadomie, licząc na konkretne zyski w przyszłości lub wręcz biorą pieniądze w kopertach za swoje działania. Tym wątpliwym (czasem korupcyjnym) działaniom pomagają niejasne przepisy regulujące kwestie lobbingu. Dlatego warto, aby wreszcie uregulować status lobbysty i uciąć albo przynajmniej poważnie ograniczyć wszelkie możliwości prowadzenia takich działań bez zarejestrowania się na liście. To pozwoli na dużo większą transparentność lobbingu niż dotychczas.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts