Wschód stanie się Zachodem, a Zachód Wschodem

  

Wraz z rozwojem globalizacji wszystko się miesza i przekształca. Już widać proces, jak Zachód upodabnia się do Wschodu, a Wschód do Zachodu. Na przykład zachodni miliarderzy coraz bardziej zachowują się jak wschodni oligarchowie, a granica między biznesem i polityką jest coraz bardziej płynna, zupełnie jak w krajach b. ZSRS.

Zresztą niektórzy zachodni politycy i oligarchowie już świetnie sobie radzą w zarządach i spółkach wschodnich firm. Na Zachodzie coraz bardziej ogranicza się wolność słowa i generalnie kurczy się przestrzeń wolności, za to coraz bardziej decyduje siła i pieniądz. Nowe pokolenia nie wiedzą, czym naprawdę są zagrożenia dla wolności, bo skąd miałyby się dowiedzieć? Na Wschodzie natomiast po dekadach opresji obudził się duch wolności. Dla niej ludzie gotowi są ryzykować nawet życiem, bo wiedzą, jak to jest jej nie mieć. Towarzyszy temu głód innych wartości – poszanowania godności człowieka, uczciwości, prawdy, sprawiedliwości, także wiary. Dlatego kto wie, może za kilkadziesiąt lat role w świecie zupełnie się odwrócą?

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts