Miara społecznej wrażliwości

  

Gdy Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd wyda w ciągu roku ponad 220 mln zł na psychiatrię dzieci i młodzieży, w szeregach opozycji z miejsca podniosły się głosy, że to przecież za mało, że potrzeba nawet 1,5 mld zł. Ja się chętnie z opozycją zgodzę – pieniędzy na politykę społeczną zawsze jest za mało w porównaniu do potrzeb. Ale hipokryzja liberalnych polityków i mediów jest niebotyczna.

To przecież liberałowie od zawsze przekonywali, że pieniędzy na politykę społeczną nie ma i nie będzie, to liberalne media zbywały przez lata rządów PO wszelkie społeczne bolączki, sięgając do wciąż tego samego arsenału poglądów, że rynek przecież zawsze ma rację, że Polacy i Polki, szczególnie zamieszkujący Polskę B, są roszczeniowi, że wreszcie kraj się tak wspaniale rozwija, odkąd weszliśmy do Unii Europejskiej. Dopiero w okolicach 2016 r. liberalnym mediom, a następnie platformerskim politykom, zaczęło przybywać „społecznej wrażliwości”. Ale banalna prawda jest taka, że to Prawo i Sprawiedliwość zaczęło reformować polską psychiatrię, zdiagnozowało problemy społeczne i podjęło próby, by im przeciwdziałać. I to wciąż daje rządzącej formacji przewagę nad opozycją.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts