Schetyna albo śmierć

  

Grzegorz Schetyna już nawet nie udaje, że nie po drodze mu z obecnym kierownictwem Platformy Obywatelskiej. Mimo że w ostatnich kilku latach komentatorzy zwykli się nabijać ze „Scheta”, wyśmiewając jego „charyzmę” i zdolności krasomówcze, to jednak nie ma wątpliwości, że to właśnie on uratował PO.

Wymyślona przez niego formuła totalnej opozycji pozwoliła przetrwać tej bezideowej formacji przez poprzednią kadencję i sprawiła, że nadal jest ona dość silna. A trzeba przypomnieć, że nie miał on łatwej drogi, bo po przegranych wyborach musiał gryźć się z nadzieją opozycji Ryszardem Petru i jego Nowoczesną oraz wschodzącym gwiazdorem Mateuszem Kijowskim, liderem KOD. Obu tych geniuszy nie ma już praktycznie w polityce. Grzegorz Schetyna jest. I mimo że jest szeregowym posłem, nadal to właśnie w jego głos wsłuchują się dziennikarze i politycy innych formacji. Nie ma więc wątpliwości, że po rocznym eksperymencie z przewodniczącym Borysem Budką wróci Grzegorz Schetyna. Platforma przez rok nie przedstawiła żadnego świeżego pomysłu. Teraz zaczęły się rozłamy. Partia bez wodza zacznie samoczynnie znikać. Chciał nie chciał, w PO – albo Schetyna, albo śmierć.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts