W dzisiejszym "Dziennikarskim Pokerze" w Telewizji Republika poruszono wiele tematów związanych ze szczepieniami przeciw COVID-19, gościem był bowiem Wojciech Andrusiewicz - rzecznik Ministerstwa Zdrowia. 

- Zakładam, że wszystkie informacje, o które nie zdążyłem zapytać, to wkrótce pojawią się na profilu pana dyrektora czy ministerstwa na Albicli. Zachęcamy do korzystania i będziemy też cytować, to będzie ważne źródło informacji dla naszych mediów

- powiedział na koniec prowadzący program redaktor Tomasz Sakiewicz. 

Z ust gościa - Wojciecha Andrusiewicza - padła jednoznaczna deklaracja:

"Na pewno się pojawimy, panie redaktorze, dziękuję za zaproszenie"

Społeczność Albicla.com systematycznie się rozrasta!

20 stycznia 2021 roku oficjalnie wystartował portal Albicla.com, w którym konto może założyć każdy internauta ceniący sobie wolność słowa. Jest to forum dyskusyjne, pozbawione cenzury praktykowanej przez światowych gigantów społecznościowych. Drugą maksymą przyświecającą jest: „ABC – A Better Choice”, co w języku angielskim oznacza „lepszy wybór”.

Od tego czasu użytkowników jest coraz więcej, a dziś konto na Albicli założył nawet prezydent Andrzej Duda.

Konto w Albicla.com założyło też wielu innych polityków, m.in. wicepremier Piotr Gliński, a także Sebastian Kaleta, Dominik Tarczyński, Marcin Horała, Ryszard Czarnecki czy Antoni Macierewicz. Dołączenie do społeczności Albicli zapowiedział też poseł Lewicy Andrzej Szejna - jest to bowiem portal dla każdego, bez cenzury, niezależnie od wyznawanych poglądów.

Albicla.com to portal społecznościowy dla wszystkich - dołącz i Ty!