W najnowszym numerze „GP”: Unia poległa na szczepionkach. Życie Niemca cenniejsze od innych?

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 27 stycznia) polecamy szczególnie materiał okładkowy pt. „Unia poległa na szczepionkach. Życie Niemca cenniejsze od życia obywateli innych narodów UE”. Piotr Grochmalski bierze pod lupę działania naszych zachodnich sąsiadów w kwestii pozyskania możliwie najwięcej dawek szczepionki przeciw COVID-19. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

„Zderzenie Starego Kontynentu z epidemią COVID-19 jest największym od półwiecza wyzwaniem dla narodów Europy i dla UE. To dramatyczna walka o odzyskanie utraconego świata, o odrodzenie gospodarki, odbudowę porwanych relacji społecznych. Dlatego tak ważne było, aby udało się zrealizować zasadę solidarnego zakupu przez Unię Europejską szczepionek. Niemcy to forsowały. Wszystkie państwa zgodziły się na takie zasady. I nagle, w decydującej chwili, zaczęły się pojawiać w brukselskich kuluarach informacje, że Niemcy dopuściły się moralnej zdrady wobec narodów Europy. Same złamały te reguły, na które usilnie nalegały”.
- czytamy w tekście Piotra Grochmalskiego.

Ponadto w numerze:

  • Mucha odleciała - chaos w opozycji 

„Sławomir Neumann, którego taśmy obnażyły degenerację PO, został ostatnio wiceszefem Zespołu do spraw… Naprawy Rzeczypospolitej. Według „GW” zespół ten ma „zarzucić centrową kotwicę” PO, co jest ciekawe o tyle, że wstąpił do niego… Dariusz Rosati, w PZPR przez 24 lata, a w III RP polityk lewicy. Z kolei Joanna Mucha, wszystkim kojarząca się z rządami PO, ma tworzyć „nową jakość” u boku Szymona Hołowni. Chaos w opozycji narasta, jednak ta ostatnia informacja ma większy ciężar gatunkowy: według naszych informatorów za decyzją Muchy stoi Donald Tusk, który tym samym postawił krzyżyk na PO”.
- coraz trudniejszą sytuację w szeregach opozycji analizuje Piotr Lisiewicz.

  • Długi cień Millera - jaka lewica? 

„Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny od dawna zapowiadają, że z ich połączenia powstanie jedna partia. Szefowie SLD podjęli już decyzję o zmianie nazwy na Nową Lewicę, jednak duża część członków partii jest temu zdecydowanie przeciwna. Sprawę komplikuje spór pomiędzy starszymi, dla których przynajmniej deklaratywnie najważniejsze są sprawy pracownicze i postkomunistyczna polityka historyczna, a młodymi, którzy chcą stawiać na LGBT. Do tego dochodzą ostre konflikty personalne”.
- czytamy w tekście Huberta Kowalskiego.

  • Kto po Bońku - Koźmiński i teść z SB

„Prywatne interesy Marka Koźmińskiego, wiceprezesa PZPN, od lat prowadzi jego teść, były porucznik SB, który w grudniu 2014 roku został oskarżony przez pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej o udział w latach 80. w masowych zatrzymaniach krakowskich opozycjonistów. Sąd umorzył jednak sprawę z powodu przedawnienia”.
- ustaliła „Gazeta Polska”. Szczegóły w tekście Piotra Nisztora. 

  • Wróg nr 1 Kremla. Dlaczego Putin boi się Nawalnego?

„Władimir Putin rządzi Rosją od ponad dwóch dekad. Ale jeszcze nigdy nie miał tak groźnego wroga. Siłą tego wroga jest słabość reżimu. Czy Nawalny podjął się „samobójczej misji”, bo wie, że nagrodą za parę lat więzienia może stać się Kreml?”
- czytamy w tekście Antoniego Rybczyńskiego.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

 

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 

 Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo