Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w naszym kraju 27 grudnia 2020 r. W pierwszej kolejności szczepiony jest personel medyczny i niemedyczny placówek leczniczych, rodzice wcześniaków, a od 25 stycznia dołączyły do nich osoby powyżej 70 roku życia.

Proces Narodowego Programu Szczepień jest obiektem kpin ze strony zwolenników opozycji. Rzadko kiedy zdarza się z ich ust pochlebstwo przedsięwzięcia zorganizowanego przez rząd premiera Morawieckiego. Na kilka komplementów systemu szczepień zdecydował się jednak wieloletni krytyk Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Kuczyński.

„Godzinę temu się zaszczepiłem, na stadionie narodowym. Organizacja szczepień perfekcyjna! Jest się podwożonym i prowadzonym niemal za rękę, przez młodzież wojskową. Nie mam najmniejszych zarzutów i uwag. Kapelusz z głowy dla tych co ten punkt tak przygotowali”

- czytamy.

Gdy jeden z internautów zasugerował, by Kuczyński sporządził prośbę o „przyjęcie do PiS”, ten odparł: „jeszcze jedna taka uwaga i wyleci pan z profilu”. W odpowiedzi innemu internaucie Kuczyński potwierdził, że otrzymał pierwszą dawkę. Drugą szczepionkę przyjmie 16 lutego.

Na wpis byłego ministra przekształceń własnościowych zareagował poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. „Przeciwnik polityczny, a potrafi być obiektywny. Uczcie się Koleżanki i Koledzy z Platformy Obywatelskiej... i przyległości” - pisze polityk.

 

Od początku epidemii w Polsce stwierdzono 1 482 722 przypadki COVID-19. Zmarło 35 665 osób.