Dwadzieścia lat trwania i niemocy

  

Główna partia opozycyjna świętowała 20. urodziny. Obchodów nie było, bo czas pandemii nie sprzyja wyprawianiu hucznych imprez. Jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że dla liderów PO to wygodne wytłumaczenie, gdyż zwyczajnie nie ma czego świętować.

A i o samej Platformie mówi się ostatnio tylko w kontekście kolejnych odejść kojarzonych z nią polityków. Przewodniczący Budka z charakterystycznym zadęciem opowiadał o wielkiej ofensywie PO na jej dwudziestolecie oraz szerokiej debacie, podczas której partia ma się na nowo zdefiniować. Debata, owszem, jest – wszyscy zastanawiają się, kto następny odejdzie z partii. Pewnie nie tak wyobrażali sobie te urodziny politycy PO, ale ta niemoc i bierność są charakterystyczne dla co najmniej ostatniej dekady istnienia tej partii. Dla Platformy Polska nigdy nie była ważna, zawsze liczyła się tylko ona sama. W polityce najważniejsze było trwanie, zamiast odważnych reform była ciepła woda w kranie – to kres ich wizji, maksimum tego, na co było ich stać. Teraz za wszelką cenę próbują atakować Prawo i Sprawiedliwość, by odzyskać władzę, ale jak pokazują ostatnie odejścia, nawet ich parlamentarzyści przestali wierzyć, że to możliwe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts