We wtorek po godz. 9 rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych ws. Narodowego Programu Szczepień. Uczestniczą w nim przedstawiciele: PiS, KO, Lewicy, PSL i Konfederacji. Szefowi rządu towarzyszy szef KPRM Michał Dworczyk i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na Facebooku Morawiecki napisał, że Narodowy Program Szczepień przeciw Covid-19 to najważniejsze wyzwanie, jakie stoi aktualnie przed państwem polskim.

"To kwestia ponad wszelkimi podziałami politycznymi, dlatego dziś, z mojej inicjatywy, odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami wszystkich sił parlamentarnych poświęcone walce z Covid-19. Zawsze byłem i jestem otwarty na dialog z każdym, komu leży na sercu dobro Polski. Solidarność i zgoda to nasza największa broń w tej wojnie"

- oświadczył premier.

Zapisy na szczepienie dla osób 70 plus ruszyły w piątek, 22 stycznia. Tydzień wcześniej na szczepienia mogli zapisywać się seniorzy 80 plus. Szczepienia populacyjne dla osób z obu tych grup wiekowych rozpoczęły się w poniedziałek. Zgodnie z umową wynegocjowaną przez Komisję Europejską z dostawcami szczepionek, Polsce przysługuje do końca pierwszego kwartału liczba szczepionek pozwalająca na zaszczepienie 3,1 mln Polaków.