Krytycy oskarżali atrakcję zwaną Jungle Cruise, która została po raz pierwszy uruchomiona w 1955 roku, o rasistowskie zabarwienie w przedstawianiu niektórych niezachodnich postaci jako dzikusów i kanibali.

Po przeróbkach kolejka będzie zawierała nowe sceny i nową historię - poinformował Disney na blogu. Nie podano daty premiery, ale Disney powiedział, że zmiany nie były związane z nadchodzącym filmem „Jungle Cruise” z udziałem Dwayne'a Johnsona, którego premiera ma się ukazać w lipcu.

„To nie jest nowe wyobrażenie całej atrakcji. To rejs po dżungli, który znasz i kochasz, w którym kapitanowie wciąż wiodą prym, a jednocześnie zajmujemy się negatywnymi obrazami „tubylców”

- powiedział w wywiadzie Chris Beatty, dyrektor wykonawczy Walt Disney Imagineering.

W ostatnich czasach zmiany na tle kulturowym dotknęły również wiele programów telewizyjnych i filmów.

Disney poinformował w czerwcu, że jego kolejka w Splash Mountain również była poddawana przeglądowi, aby usunąć skojarzenia ze stereotypami o czarnoskórych.

Gigant branży rozrywkowej w zeszłym roku opublikował również sprostowania dotyczące niektórych swoich filmów animowanych, takich jak „Piotruś Pan” i „Arystokraci”, ostrzegając, że zawierają przestarzałe lub stereotypowe przedstawienia osób kolorowych.