Na godz. 9 zaplanowano spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych ws. Narodowego Programu Szczepień. Wszystkie klub zapowiedziały obecność.

Terlecki na porannej konferencji prasowej w Sejmie przekazał, że na spotkanie uda się razem z szefem sejmowej komisji zdrowia Tomaszem Latosem (PiS).

- Idziemy na spotkanie z opozycją, której kluby zapowiedziały udział w tym spotkaniu, mamy nadzieję, że choć raz dojdzie do merytorycznej dyskusji, do prezentacji jakiś pomysłów czy postulatów opozycji, bo jak dotąd to mamy raczej (do czynienia) z takim narzekaniem, na zasadzie "nie bo nie, wszystko nam się nie podoba"

- mówił Terlecki.

Według niego, "najwyższy czas, żeby opozycja poważnie zaczęła podchodzić do sytuacji, która jest dobra, ale jak wiemy wszyscy są też i takie prognozy, że może nam grozić kolejna fala pandemii".

Wyraził nadzieję, że utrzyma się trend spadku liczby zakażeń z ostatnich dni, a producenci szczepionki - zgodne z zapowiedziami - na nowo ruszą z dostawami w pełnym zakresie, co z kolei pozwoli szczepić więcej osób.

Przed spotkaniem w KRPM Terlecki powiedział, że optymistyczne jest to, że opozycyjne kluby parlamentarne prawdopodobnie wezmą udział w spotkaniu u premiera. Dodał, że sejmowa komisja zdrowia zbierze się w najbliższym czasie, więc "też będzie okazja do rzeczowej rozmowy".

- Miejmy nadzieję, że rzeczowej a nie demagogicznej jak zwykle – dodał Terlecki.