Warszawa: Pięć awarii jednego dnia!

25 stycznia w Warszawie doszło do serii awarii ciepłowniczych - łącznie aż pięciu! Późnym popołudniem ciepła zostali pozbawieni mieszkańcy okolic ul. Łojewskiej. Awaria objęła kilkanaście budynków.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Dostawca energii cieplnej w stolicy Veolia Energia Warszawa poinformowała na stronie internetowej o awarii w rejonie ulicy Łojewskiej. Awaria dotyczy w sumie kilkunastu budynków przy ul. Chodeckiej, Suwalskiej i Łojewskiej. Jej usunięcie planowane jest do godz. 22.00.

W ten dzień łącznie 30 bloków zostało pozbawionych ciepła. Ok. godz. 10.20 przerwy w dostawach ciepła nastąpiły w rejonie ul. Puławskiej. Awaria dotyczyła budynków przy ul. Bielawskiej, Merliniego, Puławskiej 107B, 107D i 107E. Jej usunięcie planowane było do godz. 20.00.

Od godz. 11.50 w rejonie ul. Dzielnej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Budynki objęte wyłączeniem znajdowały się przy ul. Anielewicza 7 i 9, Dzielnej 2, 4, 6, Pawiej 4 oraz Zamenhofa 5 i 7. Usunięcie awarii planowane było do godz. 17.00.

Problemy z ogrzewaniem i ciepłą wodą od godz. 11.30 mieli też mieszkańcy ul. Elekcyjnej 37, ul. Bitwy pod Lenino 1 oraz Górczewskiej 91. Przywrócenie dostaw ciepła również miało nastąpić do godz. 17.00.

Veolia Energia Warszawa poinformowała na swojej stronie internetowej o jeszcze jednej awarii - w rejonie ulicy Kredytowej. Awaria dotyczy w sumie 8 budynków w okolicy: pl. Dąbrowskiego 2/4, Jasna 26, Kredytowa 3, Kredytowa 3a, Kredytowa 7, Kredytowa 5, Kredytowa 9 oraz Świętokrzyska 18a. Jej usunięcie planowane jest do wtorku do południa.

Seria awarii

W stolicy w ciągu ostatnich dni wystąpiło już kilka awarii sieci ciepłowniczej. Tylko w czwartek nastąpiła przerwa w dostawach ciepła również w rejonie ul. Brązowniczej 1B, ul. Kondratowicza 49, w rejonie Al. Komisji Edukacji Narodowej 46 oraz Gagarina, Nabielaka, Sułkowickiej i Tatrzańskiej.

W środę wieczorem ogrzewania nie miały z kolei cztery budynki w okolicy ul. Zagłoby oraz po dwa przy ul. Keniga i Orląt Lwowskich, we wtorek - kilkadziesiąt budynków w rejonie ul. Tynieckiej i ul. Jagiellońskiej, a w zeszły poniedziałek siedem budynków w rejonie ul. Solec.

Natomiast w piątek (15 stycznia) po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło także w sobotę (16 stycznia) na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzednie

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Warszawa #awaria

mk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo