Jak wyjaśniono, nagranie monodramu będzie dostępne bezpłatnie na stronie i kanale YouTube MCK "Sokół" 29 stycznia od godz. 14 do 22.

"Kolega Mela Gibsona" w reż. Tomasza Piaseckiego to relacja aktora opowiadającego o swej wyboistej drodze artystycznej i życiowej, w której otarł się o wielkość (spotkanie Mela Gibsona, entuzjastycznie przyjęta rola w klasycznej sztuce "Cyrano de Bergerac"), ale i doznał bolesnego upadku (nieudany... napad na kantor)

 - czytamy na stronie MCK.

Podkreślono, że tekst Tomasza Jachimka "z rozbrajającą niefrasobliwością i sporą dozą humoru ukazuje w krzywym zwierciadle różne cienie i blaski aktorskiego zawodu". "Ten monodram to z jednej strony – lekko napisany, dowcipny tekst, pełen zabawnych historii, osadzony mocno w realiach życia artystycznego, będący satyrą na tzw. środowisko aktorskie, z drugiej – świetne wykonanie, bezpretensjonalne zachowanie na scenie, doskonały warsztat Jerzego Pala, który łatwo nawiązuje kontakt z publicznością" - napisano.

Jerzy Pal jest absolwentem Szkoły Teatralnej przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W 1999 r. ukończył Wydział Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie, a w 2002 r. Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (zarządzanie w kulturze). Pracował jako aktor w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrze Satyry "Maszkaron" w Krakowie.

Jak przypomniano na stronie MCK, "w latach 1989-90 przebywał w USA, gdzie występował na scenie Wooden Galery Jerzego Kenara w Chicago (grał m.in. w spektaklu "Audiencja" Vaclava Havla)".

Po powrocie do Polski pracował m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi i w Teatrze Ludowym w Krakowie. Występował też w serialach telewizyjnych ("M jak miłość", "Na Wspólnej", "Psie serce", "Pensjonat pod Różą", "Plebania", "Kryminalni", "Faceci do wzięcia”), oraz w filmach fabularnych ("Sztuczki", "U Pana Boga w ogródku", "Księstwo").

W swoim dorobku ma zarówno role w sztukach klasycznych (m.in. "Romeo i Julia", "Świętoszek", "Trzy siostry", "Gałązka rozmarynu", jak i współczesnych (m.in. "Audiencja", "Spróbujmy jeszcze raz", 'Hemar", "Teatrzyk Zielona Gęś", "Sceny z Gombrowicza")

 - czytamy na stronie MCK "Sokół"