„Dziś po 30 latach działalności ARP wiemy, że spełniła swoje zadanie, pomagając dziesiątkom firm przeprawić się przez wzburzone morze transformacyjnych przemian”

- stwierdził Morawiecki, dziękując wszystkim, którzy przyłożyli się do tego wysiłku.

Jak jednak zauważył szef rządu, w ciągu ostatnich lat ARP dojrzała do realizacji nowych zadań. Np. otwiera już siódme centrum obsługi przedsiębiorców. „Z dumą przyglądam się sukcesom przedsiębiorców, którzy współpracują z Agencją Rozwoju Przemysłu w Specjalnych Strefach Ekonomicznych” - wskazał. Jak dodał, działalność Agencji wpisuje się w założenia Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju i stanowi „ogromny wkład pod budowę fundamentów lepszych perspektyw dla polskich przedsiębiorców”.

Agencja przeszła długą drogę, by stać się ważną częścią grupy PFR - zaznaczył Morawiecki.

„Teraz znów polską gospodarkę czeka ogromne wyzwanie. Pandemia koronawirusa to moment przełomu. Czeka nas ogromna praca nad gospodarczą odbudową. Rola ARP będzie ogromna”

- podkreślił.

Wiceprezes ARP Mateusz Berger wskazał, że w obliczu walki ze skutkami pandemii ARP przyjmuje nowe zadania.

"Agencja Rozwoju Przemysłu zajmuje się wspieraniem polskich przedsiębiorców zarówno tych z udziałem Skarbu Państwa, ale też przedsiębiorców prywatnych. Oprócz zaangażowania w branże tradycyjne, takie jak przemysł kolejowy, stoczniowy, motoryzacyjny, czy wydobywczy, ARP angażuje się w przemysły przyszłości, w tym w sektor morskiej energetyki wiatrowej"

- powiedział Berger.

Jak wskazał, "celem ARP jest wspieranie branż przyszłości". "Obecnie taką branżą jest morska energetyka wiatrowa. Ma ona potencjał, by stać się ważną specjalizacją Polski" - wskazał wiceprezes.