Skandaliczne słowa posła Lewicy o Polaku w śpiączce: "Postawmy jedzenie obok i zobaczmy, czy zje"

Nie tylko szef PO Borys Budka pozostaje niewzruszony losem Polaka przebywającego w szpitalu w Plymouth. Niewiarygodne słowa padły z ust posła Lewicy Macieja Gduli. - To jest sztuczne podtrzymywanie, jeżeli to jest sytuacja naturalna, to postawmy jedzenie obok jego łóżka i zobaczmy, czy będzie w stanie zjeść - stwierdził polityk.

twitter.com/@tvp_info

Poseł Lewicy na antenie TVP Info stwierdził, że Lewica jest przeciwko skazywaniu ludzi na cierpienie, a według niego uporczywa terapia jest cierpieniem.

Tym samym odniósł się do sytuacji Polaka, który przebywa w szpitalu w Plymouth. Mężczyzna 6 listopada 2020 r. doznał zatrzymania pracy serca na co najmniej 45 minut. Według szpitala doszło do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu. 

Szpital w Plymouth wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziły się mieszkający w Anglii żona i dzieci mężczyzny. Przeciwne są temu mieszkające w Polsce matka i siostra, a także mieszkające w Anglii druga siostra mężczyzny i jego siostrzenica. Polaka już czterokrotnie odłączano od aparatury podającej pożywienie i wodę.

Polski rząd robi co w jego mocy, aby sprowadzić do kraju naszego rodaka, gdzie zostanie poddany hospitalizacji. Nie wszyscy jednak uważają, że te działania są słuszne. Najpierw szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka stwierdził, że rząd wykorzystuje tragedię ludzką do polityki.

Później skandaliczna wypowiedź padła z ust polityka Lewicy Macieja Gduli.

- To jest sztuczne podtrzymywanie, jeżeli to jest sytuacja naturalna, to postawmy jedzenie obok jego łóżka i zobaczmy, czy będzie w stanie zjeść

- stwierdził polityk. 

Internautom aż trudno uwierzyć w tą wypowiedź.

 

 

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl,

#Maciej Gdula #Eutanazja

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo