Ulica im. Osieckiej znajduje się na osiedlu Jaroszówka. W sąsiedztwie są ulice, których patronami są w większości pisarze i poeci, m.in. ksiądz Jan Twardowski, Józef Wybicki czy Seweryn Goszczyński. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

Agnieszka Osiecka (1936-1997) to poetka, dziennikarka, autorka spektakli teatralnych i telewizyjnych; największą popularność zyskała jednak jako autorka tekstów piosenek, których ma na koncie ponad 2 tys.

Jej słowa zapisały się na stałe w polskiej kulturze i znamy je wszyscy, niezależnie od wieku i wykształcenia. Można powiedzieć, że jej szlagiery, zwroty, tytuły stały się cząstką językowego krwiobiegu. Kto z nas nie zna słów takich utworów, jak "Małgośka", "Niech żyje bal", "Nim wstanie dzień" czy "Okularnicy"?

- podkreślili radni w uzasadnieniu uchwały. Muzykę do tych tekstów komponowali wybitni twórcy powojennej muzyki rozrywkowej, a utwory wykonywały i interpretowały gwiazdy polskiej estrady.

Osiecka była laureatką wielu nagród i wyróżnień; za wybitne zasługi dla polskiej kultury, w 1997 roku pośmiertnie została odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.