25 stycznia Dniem Gracza LOTTO

65 lat temu powstał Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Od kilku tygodni trwają jubileuszowe obchody z okazji istnienia jednej z najbardziej rozpoznawalnych spółek w Polsce. 25 stycznia, mija dokładnie 65 lat od oficjalnego rozpoczęcia jego działalności. Z tej okazji na pamiątkę został ustanowiony Dzień Gracza LOTTO.

Zdjęcie ilustracyjne
totalizator.pl

Zgodnie z Zarządzeniem nr 7 przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej z dnia 25 stycznia 1956 roku, przedmiotem działania Państwowego Przedsiębiorstwa, nazwanego wówczas Totalizatorem Sportowym, było organizowanie, przeprowadzanie i rozliczanie zakładów na odgadnięcie wyników imprez sportowych w dowolnych dyscyplinach sportu. Pierwsze zakłady – piłkarskie – zostały zawarte już w marcu 1956 roku, kiedy ruszyła polska liga piłki nożnej. Warto pamiętać, że znane dziś jako Lotto losowanie Toto-Lotka (6 z 49 liczb) odbyło się rok później.

Od pierwszych kuponów z naklejanymi banderolami przy wsparciu Poczty Polskiej, poprzez pierwsze losowanie z udziałem kamer TVP i bębnową maszynę losującą, po aż ponad 18 000 punktów stacjonarnych LOTTO oraz dostęp do gier LOTTO online – Totalizator Sportowy rozwija swoje produkty już 65 lat i od tego czasu nieprzerwanie dostarcza rozrywkę wszystkim graczom LOTTO. Więcej o historii firmy przeczytacie na nowej stronie – specjalnie dedykowanej Jubileuszowi 65-lecia Totalizatora Sportowego, która wystartowała właśnie dziś: www.wielkiechwile.pl

Dzięki Totalizatorowi Sportowemu od 65 lat wszyscy przeżywamy #WielkieChwile rozgrywające się na tysiącach obiektów sportowych dofinansowanych przez spółkę, z których korzystają nie tylko trenujący na nich sportowcy, lecz także kibice. Od 1994 roku na polski sport i kulturę narodową firma przekazała łącznie ponad 15 mld zł. Pamiętajmy, że to właśnie klienci Totalizatora Sportowego są największymi mecenasami sportu i kultury w Polsce, bo to dzięki nim, z każdej złotówki przeznaczanej na gry liczbowe LOTTO, 19 groszy trafia na wsparcie tych dwóch kluczowych dziedzin życia społecznego.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#lotto #powstanie #rocznica

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo