W czasach szarych dałeś nam kolorowe dzieciństwo

  

Zabierałeś nas na Dziki Zachód i w kosmos. Nauczyłeś purnonsensu i abstrakcyjnego humoru, choć nie stroniłeś też od małpich figli. Wiedzieliśmy, że przygody Tytusa, Romka i A’Tomka to musi być prawda.

To i my uwielbialiśmy przygody, wybijaliśmy szyby w oknach, które dziwnie złośliwie ustawiały się równiutko na linii lotu piłki. Wiedzieliśmy, jak pachnie latem harcerski namiot. Wiedzieliśmy, że najlepiej smakuje oranżada w proszku z dłoni kolegi. I że najlepiej w kometkę gra się na pustej ulicy, do upartego, aż do zmierzchu. Wiedzieliśmy, że nie jest hańbą zgubić zimą rękawiczkę przy lepieniu bałwana, hańbą jest po niej biadolić. Gdy wracaliśmy na wieczorynkę, podniszczone wigry nie zawsze dotrzymywały sekretu. Zdradzały nas zgięte koło, przekrzywione błotniki, wykrzywiona szprycha. Puszczaliśmy latawce, strzelaliśmy z procy, graliśmy w klasy. Zziajani po wuefie przeglądaliśmy „Świat Młodych” – na ostatniej stronie wyglądaliśmy Twoich opowieści. Nie mieliśmy zbyt wielu ładnych rzeczy. Mieliśmy wyobraźnię, humor i Twoją solenną obietnicę, że świat to niezgorsza przygoda. Papciu Chmielu, spoczywaj w pokoju!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts