Nasza misja wobec Zachodu

  

Pierwszą zasługą Donalda Trumpa z punktu widzenia polskiego patrioty jest jego polityka wobec Polski. Konserwatyzm w politykach światowej i amerykańskiej to zasługa numer dwa. Najpierw Polska! Piszę to, bo zaraz usłyszymy charakterystyczny falsecik i felietonowe popisy ruskich youtuberów wspierających Konfederację, opowiadających, jak to PiS sprzedaje się lewakowi Bidenowi.

Obowiązkiem PiS jest dogadywanie się z Bidenem w sprawach naszego bezpieczeństwa, bo najpierw niepodległość! W „Gazecie Polskiej” publikujemy liczne teksty przeciwko polityce niemieckiej, ale nie postulujemy polexitu. Tymon Terlecki, świetny emigracyjny publicysta, napisał krótko po Jałcie, że musimy być z Zachodem nawet… wbrew Zachodowi, bo „kultur nie zmienia się jak rękawiczek”, a nasza jest częścią Zachodu. Myśl Terleckiego rozwinął Jan Paweł II: Polska ma wobec Europy misję. Gdy dziś w wielu krajach Zachodu, jak np. we Francji, rywalizują lewica od LGBT i imigrantów z proputinowską prawicą, polska oferta brzmi: ani degeneracja, ani putinowski nacjonalizm, tylko patriotyzm zanurzony w chrześcijaństwie, dziedzictwo Jana Pawła II. Ona za chwilę będzie atrakcyjna dla wielu narodów i stanie się źródłem naszej siły.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts