„Gazeta Wyborcza” w sobotę, powołując się na swoje "anonimowe źródła", przekazała, że emisja filmu Ewy Stankiewicz została wstrzymana po interwencji Antoniego Macierewicza. - Antoni poruszył niebo i ziemię. Użył wszystkich wpływów, jakie ma, by nacisnąć na Jacka Kurskiego - miał powiedzieć „GW” anonimowy dziennikarz

Dokument „Stan zagrożenia” miał zostać wyemitowany w TVP1 w zeszłą środę o godz. 21. Tego dnia po południu przekazano jednak, że premiera filmu została odwołana. 

Do zarzutów odniosła się Marta Palonek - sekretarz Podkomisji Smoleńskiej, który opublikowała oświadczenie w tej sprawie:

W związku z fałszywymi informacjami na temat stosunku Podkomisji smoleńskiej do emisji filmu p. E.Stankiewicz "Stan zagrożenia" przekazuję stanowisko Podkomisji:

1. Podkomisja (ani jej Przewodniczący) nigdy nie występowali przeciwko emisji tego filmu w TVP czy w jakimkolwiek innym medium;

2. Podkomisja zwróciła się w maju ub. roku do producenta filmu o niepublikowanie materiałów, będących jej własnością, których ujawnienia prawo lotnicze zakazuje, bez wiedzy sądu lub przewodniczącego.

3. Ani autorka filmu ani producent do dnia dzisiejszego nie zwrócili się do Podkomisji celem uzgodnienia publikacji tego typu materiałów, o co Podkomisja prosiła.