Przeprowadził Kościół przez ciężki czas

  

Przeprowadził Kościół przez ten ciężki czas. Nie wiem czy ktokolwiek inny zrobiłby to lepiej. Na pewno dla niego nie było to łatwe, bo spotykał się z krytyką ze wszystkich stron. Mimo to potrafił zachować zdrowy dystans - mówi niezaleznej.pl x. Mirosław Nowosielski - wykładowca UKSW duszpasterz, środowiska ziemian, członek komisji teologicznej Odnowy w Duchu Świętym.

Modlę się by teraz z nieba działał dla polskiego Kościoła. Znałem go i ceniłem. Miałem z nim kontakt również prywatnie. Dużo mu zawdzięczam. Byłem pierwszym rocznikiem alumnów wyświęconym przez prymasa Glempa. To on mnie wysłał na studia na  psychologię na KUL. Z nim odchodzi pewna epoka. To był ostatni Prymas, który odbył cztery tradycyjne ingresy: Gniezno, Warszawa, ale i Łowicz, bo to było miasto prymasów i Skierniewice  - gdzie była ich siedziba, gdzie np. rezydował biskup Ignacy Krasicki. Jako diakon posługujący uczestniczyłem w tych uroczystościach. Był opatrznościowym pasterzem Kościoła w trudnych latach stanu wojennego. Przeprowadził Kościół przez ten ciężki czas. Nie wiem czy ktokolwiek inny zrobiłby to lepiej. Na pewno dla niego nie było to łatwe, bo spotykał się z krytyką ze wszystkich stron. Mimo to potrafił zachować zdrowy dystans. Również później udało mu się trzymać z dala od bierzącej polityki. Przypomina mi w tym postać Szczęsnego Felińskiego, którego także niewielu współczesnych rozumiało. Był ciepłym, skromnym i bezpośrednim człowiekiem, umiejącym wysłuchać kapłana. Będzie mi go bardzo brak - mówi x. Nowosielski. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Senegal, Argentyna, Meksyk, Norwegia... Polska niepodległość świętowana na całym świecie!

Polskie barwy w Hiszpanii / twitter.com/@PLInst_Madrid

  

Polacy świętowali dziś 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce odbywały się marsze, koncerty i różne patriotyczne wydarzenia. Okazuje się, że świąteczny nastrój wymknął się poza granice naszego kraju i rozlał na cały świat.

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie w obecności najwyższych władz państwowych odbyła się uroczysta odprawa wart z okazji Święta Niepodległości. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza zebrali się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, kombatanci, mieszkańcy Warszawy i ci, którzy przyjechali na obchody z całego kraju.

[polecam:https://niezalezna.pl/296766-wazne-slowa-prezydenta-w-swieto-niepodleglosci-cale-pokolenia-nie-mialy-takiego-szczescia-jak-my]

Polskie barwy nie powiewały jednak tylko w granicach naszego kraju. W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań ukazujących świętowanie polskiej niepodległości na całym świecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl