„Dzień dobry! Jestem na pokładzie”. Dominik Tarczyński dołącza do serwisu Albicla.com

Do grona użytkowników Albicli dołączają kolejni politycy. - Dzień dobry! Jestem na pokładzie #Albicla - napisał w pierwszym swoim poście eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński.

Dominik Tarczyński
screen z Albicla.com

W środę oficjalnie wystartował portal Albicla.com, w którym konto może założyć każdy internauta ceniący sobie wolność słowa. Jest to forum dyskusyjne, pozbawione cenzury praktykowanej przez światowych gigantów społecznościowych. Drugą maksymą przyświecającą jest: „ABC – A Better Choice”, co w języku angielskim oznacza „lepszy wybór”.

Inicjatywa SWS wzbudziła ogromne zainteresowanie. - W pierwszych godzinach funkcjonowania Albicli dziesiątki tysięcy ludzi stało się jego użytkownikami. To największy sukces tego typu portali w Polsce. – ocenia redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.

O serwisie Albicla rozpisywały się też media branżowe. 

Do serwisu Strefy Wolnego Słowa dołączył m.in. wicepremier Piotr Gliński, który przywitał się z internautami, wskazując, że środowisko „Gazety Polskiej”, które od wielu lat dba o wolność i pluralizm w polskim dyskursie publicznym, szybko i celnie odpowiada na działania globalnych korporacji, które próbują przejąć "rząd dusz”.

Konto na Albicli założył też eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.

- Dzień dobry! Jestem na pokładzie #Albicla 🇵🇱 napisał w pierwszym swoim poście polityk.

 

W ciągu trzech dni Albicla dostała ponad 60 tysięcy próśb o rejestrację. - To jest niespotykanym w historii polskiego internetu wydarzeniem - ocenił prezes spółki Słowo Niezależne, wydawcy portalu Tomasz Sakiewicz.

- Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest uruchomienie niekontrolowanych przez lewackie ruchy mediów społecznościowych. Dzisiaj to największe forum wymiany informacji i myśli i dlatego nie ustąpimy przed atakami. Wolność jest warta poświęcenia - dodaje. dziennikarz.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Dominik Tarczyński #Albicla

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo