Biden – prezydent pionier

  

Najstarszy prezydent w dziejach USA i pierwsza kobieta wiceprezydent, zarazem pierwszy zastępca prezydenta o korzeniach afroamerykańskich i azjatyckich – urzędują w Białym Domu już trzy dni. Ma to miejsce w sytuacji, gdy nawet według zdecydowanie niechętnej republikanom stacji CNN ponad 50 proc. wyborców Trumpa nie wierzy, że wybory były uczciwe.

USA stoją przed wielkim wyzwaniem uporania się z pandemią, która w tym kraju zebrała ogromne żniwo. Trump COVID-19 zlekceważył, ale Bidenowi krytyka poprzednika już do rozwiązania problemu nie wystarczy. W nowym gabinecie roi się od ludzi, którzy byli w administracji za czasów duetu Obama–Biden, stąd też niektórzy złośliwie nazywają lata 2021–2025 „trzecią kadencją Baracka Obamy”. Nowy prezydent najwyraźniej chce być pionierem: poza pierwszą kobietą wiceprezydentem ma też pierwszego czarnoskórego sekretarza obrony (Lloyd Austin), pierwszego sekretarza edukacji, dla którego angielski nie jest językiem ojczystym (Latynos Miguel Cardona). Będzie też pierwsza kobieta sekretarz skarbu (Janet Yellen) i pierwsza kobieta szef Wywiadu Narodowego Avril Haines. W gabinecie Trumpa przedstawicieli mniejszości etnicznych było 16,7 proc. – u Bidena 46.
 

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts