Ks. Godnarski zmarł 18 stycznia z powodu COVID-19. Przez ostatnie tygodnie przebywał w szpitalu. Miał 52 lata, przez ostatnie 27 był kapłanem. Pogrzeb duchownego odbył się w kościele parafialnym Świętego Michała Archanioła w Nowej Soli. Po liturgii ciało złożono do grobu na cmentarzu w Otyniu (woj. lubuskie). W poniedziałek 25 stycznia br. o godzinie 12.00 msza św. w intencji zmarłego kapłana zostanie odprawiona także w bazylice archikatedralnej w Łodzi.

W kondolencjach przewodniczącego KEP, przekazanych przez biuro prasowe Episkopatu, abp Stanisław Gądecki przypomniał, że zmarły kapłan był dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza, członkiem Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji, założycielem i przewodniczącym Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji, Wspólnoty św. Tymoteusza, koordynatorem ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej "Przystanek Jezus" oraz sekretarzem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Abp Gądecki podkreślił, że ks. Godnarski "zawierzył całego siebie Słowu – to jest Chrystusowi".

"Słowu, które codziennie dawało mu życie, które go prowadziło i umacniało; Słowu, które było dla niego mocą i warownią, i ocaleniem, i skałą schronienia. Słowu, które go pokochało miłością odwieczną i Słowu, które on sam – dzięki łasce – pokochał miłością niepodzielną w przyjętym sakramencie święceń; Słowu, którego nie mógł nie głosić"

– napisał przewodniczący Episkopatu w kondolencjach.

"Prosimy Was, pomódlcie się za Niego, Jego bliskich i zachowajcie w sercu serdeczne wspomnienie Człowieka, który całe życie oddał dziełu Nowej Ewangelizacji! Arturze... Odpoczywaj w pokoju!" – napisano na facebookowym profilu Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji po śmierci kapłana.