Były minister administracji i cyfryzacji nie jest jednak poza polityką krajową, gdyż jesienią ubiegłego roku znalazł się w Radzie Konsultacyjnej powołanej przez stowarzyszenie "Ogólnopolski Strajk Kobiet". Redakcja Wprost.pl przypomina, że niedawno udzielał się też w spotkaniach online grup partyjnych Platformy Obywatelskiej. 

Być może już wkrótce Boni, kiedyś agent Służby Bezpieczeństwa zarejestrowany w archiwum IPN jako TW „Znak”m dołączy do Joanny Muchy (byłej minister sportu), czy senatora Jacka Burego i wspomoże budowę "nowego" ugrupowania politycznego na polskiej scenie. Oprócz Joanny Muchy w Sejmie zasiada jeszcze jedna posłanka, która dostała się z list innej partii - Hanna Gill-Piątek (poprzednio Wiosna i Lewica). O tym, że możliwe jest przynajmniej kilka kolejnych ruchów z Platformy do "Polski 2050" mówił w czwartek Bogdan Zdrojewski, zaznaczając, że sam pozostanie wierny dotychczasowej partii.

Należy się spodziewać, że będziemy mieli jeszcze kilka odejść. Nie sądzę, na tym etapie, aby były to odejścia grupowe

 - stwierdził Zdrojewski w rozmowie z RMF FM.

Pytany o kondycję Platformy Obywatelskiej, senator przyznał, że gdyby wybory były w terminie przyspieszonym, np. w tym roku, Platforma nie jest do nich przygotowana. "Z troską mówię, że tego czasu straciliśmy za dużo" - ocenił.