Zaatakował seniorkę w windzie. Policja zatrzymała 38-letniego bandytę z Gdyni

Kryminalni z Gdańska zatrzymali 38-latka, który na początku stycznia zaatakował i okradł 70-letnią kobietę. Sprawca wszedł za nią do windy, spryskał jej twarz gazem i zabrał torebkę, w której oprócz pieniędzy były jej rzeczy osobiste. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Informację o zatrzymaniu, postawieniu zarzutów i aresztowaniu 38-letniego mieszkańca Gdyni podejrzanego o napad na staruszkę przekazała rzecznik prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska.

Wyjaśniła, że do zdarzenia doszło 4 stycznia tuż po godzinie 14 na Przymorzu. 70-letnia gdańszczanka wracała wówczas do domu z banku. Gdy kobieta wsiadła do windy, została zaatakowana przez mężczyznę, który wszedł za nią do bloku. Napastnik złapał ją za szyję i prysnął jej w twarz gazem. Następnie wyrwał jej z ręki torebkę i uciekł. Pokrzywdzona, oprócz rzeczy osobistych, straciła kilkaset złotych.

Policjanci od razu po zgłoszeniu zaczęli szukać sprawcy tego przestępstwa. Dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami, kryminalni wytypowali świadków i sprawdzili monitoring. Funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany przez nich mężczyzna przyjechał do Gdańska z Gdyni

 - przekazała Kamińska.

Jak dodała, mundurowi ustalili jego tożsamość i zdobyli informacje, gdzie obecnie się znajduje. W czwartek 38-latek został zatrzymany.

Kryminalni z komisariatu na Przymorzu zatrzymali go w miejscu pracy. Mężczyzna był zaskoczony. Policjanci przeszukali również jego mieszkanie, znaleźli w nim między innymi rzeczy, które miał przy sobie podczas napadu

- powiedziała rzeczniczka gdańskiej policji.

38-latek został przewieziony przez funkcjonariuszy do policyjnej izby zatrzymań. W piątek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Gdańsk #Gdynia #atak na seniorkę #winda #rozbój

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo