Historyczne przesłanie Trumpa

  

22 stycznia 1974 r. działaczka antyaborcyjna Nellie Gray zebrała ok. 20 tys. ludzi przed Kapitolem w Waszyngtonie na pierwszym Marszu dla Życia, aby zaprotestować przeciwko uchwalonej rok wcześniej ustawie Sądu Najwyższego o prawie do aborcji na żądanie. Rok temu na March for Life do Waszyngtonu przybyło 300 tys. Amerykanów. Historycznym wydarzeniem była wizyta i przemówienie prezydenta Donalda Trumpa, który był pierwszym urzędującym prezydentem na marszu organizowanym przez obrońców życia.

„Nienarodzone dzieci nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu. Wszyscy tutaj dzisiaj rozumiemy wieczną prawdę, każde dziecko jest cennym i świętym darem od Boga”. Nawiązując do Biblii, mówił: „Kiedy widzimy obraz dziecka w łonie matki, dostrzegamy majestat Bożego stworzenia”. Obiecał też, że będzie nadal walczył o kwestie pro-life pomimo ataków ze strony lewicy, i dodał: „Atakują mnie, bo walczę o was i tych, którzy nie mają głosu”. Dotrzymał danego słowa, na koniec swojej prezydentury proklamował 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego. Doceniła to organizacja pro-life Operation Rescue i przyznała prezydentowi tytuł człowieka roku 2020 w obronie życia.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts