Wprawdzie powołujący się na "pewne źródła" lizboński dziennik "Record" już we wtorek donosił o zainteresowaniu władz PZPN osobą Paulo Sousy, ale dopiero w czwartek portal "Maisfutebol" potwierdził, że obie strony rozmawiają już o szczegółach kontraktu.

"Rozmowy w spawie zawarcia umowy pomiędzy polską federacją a Paulo Sousą są bardzo zaawansowane. Choć nie została ona jeszcze dopięta, to portugalski szkoleniowiec jest blisko zastąpienia Jerzego Brzęczka"

- napisano.

Portugalskie media, przypominając o niespodziewanym odsunięciu Brzęczka przez kierownictwo PZPN od pracy z kadrą, wskazują jednocześnie, że równie dużą niespodzianką mogłoby być zatrudnienie przez polski związek Portugalczyka.

Radio Renascenca zauważa, że wśród zalet Sousy jest nie tylko bogata międzynarodowa kariera jako zawodnika, ale również w roli trenera. Odnotowuje, że Portugalczyk jako piłkarz i szkoleniowiec związany był z wielkimi klubami, jak np. Benfica Lizbona, Juventus Turyn, Inter Mediolan, Borussia Dortmund, a także Girondins Bordeaux, który był jego ostatnim pracodawcą.

"Co ciekawe przez całą trenerską karierę Paulo Sousa pracował w wielu krajach świata, ale nigdy jeszcze nie prowadził żadnego rodzimego klubu"

- odnotowała portugalska rozgłośnia.

Stołeczne radio uważa też, że jedną z zalet Sousy jest doświadczenie, które wyniósł pracując dla portugalskiej federacji (FPF). Przypomniano, że w przeszłości kandydat na polskiego selekcjonera szkolił juniorskie reprezentacje kraju.

Informację dotyczącą Sousy potwierdza też jeden z włoskich dziennikarzy, pisząc, że jest on "coraz bliżej objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski".

51-letni Sousa rozegrał ponad 50 spotkań w drużynie narodowej. Karierę międzynarodową zakończył po mistrzostwach świata w Japonii i Korei Płd., gdzie w fazie grupowej Portugalia wygrała z Polską 4:0. Sousa był rezerwowym w tym meczu.

Menedżer szkoleniowca Hugo Cajuda, jak informowaliśmy na Niezalezna.pl, dziś w nocy opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie Pałacu Kultury i Nauki, co wskazywałoby, że przebywa w Warszawie. Po jakimś czasie zmienił datę na ubiegły rok, ale nieoficjalnie mówi się, że przyleciał do Warszawy. W jakim celu? Być może dowiemy się już po 15.00, bo to na tę godzinę planowana jest konferencja prasowa prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.