Dworczyk po odejściu Muchy: Trwa dekompozycja PO. "Ten proces pewnie będzie postępował"

Mamy do czynienia z dekompozycją po stronie PO, tam nie ma wyrazistego lidera, wyrazistego nurtu ideowego, na którym można budować formację polityczną, w konsekwencji widać odejścia, ten proces pewnie będzie postępował - ocenił szef KPRM Michał Dworczyk, komentując odejście posłanki Joanny Muchy.

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Dotychczasowa posłanka klubu KO Joanna Mucha poinformowała w środę o przejściu do ugrupowania Szymona Hołowni - Polska 2050. "Nadszedł taki moment, że ja i Platforma jesteśmy w innym miejscu i nikt tu nie jest winny. Nie jest to kwestia jakiejś krytyki, to są po prostu dwie inne drogi" - tłumaczyłaa. "Oni zostali w zakleszczeniu w relacji z PiS" - mówiła. 

Mucha to kolejna parlamentarzystka, która dołączyła do Polski 2050 Szymona Hołowni. Wcześniej o odejściu z klubu KO poinformował senator Jack Bury, a w zeszłym roku uczyniła to poseł Hanna Gill-Piątek, która była w klubie Lewicy.

Sprawę skomentował dziś szef Kancelarii Premiera, poseł PiS Michał Dworczyk.

- Trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z jakimś rodzajem dekompozycji po stronie Platformy Obywatelskiej. Nie ma tam cały czas wyrazistego lidera, nie ma tam jakiegoś wyrazistego nurtu ideowego, na którym można by budować formację polityczną, a w konsekwencji widać odejścia, różnego rodzaju spory. Pewnie ten proces będzie postępował

 - ocenił.

Dopytywany czy w 2023 r. ugrupowanie Szymona Hołowni będzie najpoważniejszą siłą po stronie opozycji, Dworczyk zwrócił uwagę, że w polityce "2-3 lata to bardzo długi czas i tu może się jeszcze bardzo wiele zdarzyć".

- W związku z tym dzisiaj chyba jest jeszcze za wcześnie, aby tego rodzaju scenariusze poważnie analizować

 - dodał minister.

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Michał Dworczyk #PO #Joanna Mucha

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo