W korytarzu w zachodnim skrzydle budynku, w którym wcześniej wisiały fotografie prezydenta Donalda Trumpa powieszono oprawione w złote ramy zdjęcia przestawiające Bidena i jego żonę Jill podczas kolejnych uroczystości związanych z objęciem przez niego urzędu.

Pracownicy techniczni czyszczą pomieszczenia i wymieniają sprzęt komputerowy oraz materiały biurowe na nowe; przy stanowisku agenta Secret Service w pobliżu sali, w której odbywają się konferencje prasowe ustawiono barierę z pleksiglasu, jako środek bezpieczeństwa związany z epidemią koronawirusa - informuje telewizja NBC.

W budynku pracuje już Jen Psaki, która w nowej administracji obejmie funkcję rzeczniczki Białego Domu - relacjonuje stacja.

Do Białego Domu przybył już również Biden oraz nowa wiceprezydent Kamala Harris.

Po ceremonii zaprzysiężenia nowy prezydent podpisał na Kapitolu najważniejsze dokumenty związane z objęciem przez niego urzędu; dokonał wraz z Harris przeglądu wojsk i w towarzystwie trzech byłych prezydentów: Baracka Obamy, George'a W. Busha i Billa Clintona złożył wieniec pod Grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Arlington.