Różni bohaterowie, różne priorytety

  

Republika Środkowej Afryki to bardzo niebezpieczne państwo. Właśnie tam żyje grupka polskich misjonarzy, którzy robią wszystko, by pomóc mieszkańcom tego kraju.

Ryzykując swoje życie; regularnie dochodzi tam bowiem do rozruchów. Jedną z piękniejszych inicjatyw polskich misjonarzy, pomysł kapucyna Benedykta Pączki, jest stworzenie, de facto w środku buszu, szkoły muzycznej dla dzieciaków. Żeby mogły wybrać gitarę zamiast karabinu. W ostatnich tygodniach doszło w RŚA do kolejnego zbrojnego konfliktu.

Okazuje się, że nasi misjonarze, wraz z grupką wolontariuszy-muzyków, znaleźli się w miejscu, gdzie dochodziło do starć i rajdów rebeliantów na wioski. Co zrobili nasi rodacy?

Zamiast schować się czy uciekać, zaczęli działać. Zamienili klasztor na schronienie, gdzie wieśniacy mogli skryć się przed watażkami. Nie tylko okazało się, że grupka polskich cywilów znalazła się na terenach działań wojennych, w państwie kompletnego chaosu i bezprawia, dodatkowo wykazała się niesłychaną odwagą i zapewne uratowała życie ponad 2 tys. mieszkańców RŚA. W pewnym momencie nasi misjonarze zaczęli też zbierać pieniądze, żeby móc wyżywić tych, którymi się opiekowali. Udało im się zdobyć 20 tys. złotych. Kwota w ogólnym rozrachunku niezbyt duża, jednak - jak wynika ze słów Benedykta Pączki – bardzo się przydała. Ciężko w tym kontekście nie pomyśleć o innych polskich zbiórkach, kiedy to w ciągu kilku dni potrafiono zebrać bez porównania większe kwoty, idące w setki tysięcy, a czasem i więcej. Na przykład wsparcie dla lewackich inicjatyw takich jak Strajk Kobiet czy StopBzdurom (tak nazywa się grupa niejakiego „Margot”, czyli Michała Szutowskiego, zatrzymanego za atak na kierowcę furgonetki pro-life).

Ten ostatni „kolektyw” nawet nie ukrywał, na co ma zamiar wydać zebrane pieniądze – cytując: „na seks i pizzę”. Nasi „postępowcy” i „wojownicy o wolność” są gotowi płacić tysiące lewicowym zadymiarzom organizującym awantury. Za to na katolika ratującego życie niewinnym, którym grozi śmierć z rąk bandytów – nic. Tacy są ich bohaterowie, takie są ich priorytety. I chyba warto głośno o tym mówić.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts