Politycy zaszczepili sie poza kolejką. Kurz: Budzi to we mnie wściekłość

Kanclerz Austrii nie krył emocji, komentując sprawę lokalnych polityków, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19 poza swoją kolejnością. - Budzi to we mnie wściekłość i gniew - powiedział w rozmowie z austriackim wysokonakładowym dziennikiem "Kronen Zeitung".

Sebastian Kurz
By European People's Party - BBB_2679, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74226100

Kanclerz skomentował doniesienia, że w niektórych krajach związkowych Austrii odnotowano przypadki rozdzielenia nadwyżki szczepionek między burmistrzów i innych lokalnych polityków oraz pracowników administracji samorządowej, jak też członków rodzin wspomnianych osób. Szczepionki te przeznaczone były dla pensjonariuszy domów opieki, personelu medycznego i seniorów w wieku powyżej 80 lat.

- Gdy ktoś się przepycha przed innych, jest to moralnie rozczarowujące

 - ocenił Kurz. Jak podkreślił, sam mając dopiero 34 lata, oczekuje aż przyjdzie jego kolejka i chce skorzystać ze szczepionki brytyjsko-szwedzkiego konsorcjum AstraZeneca, która ma być niebawem dopuszczona do użytku i którą uważa za pełnowartościową.

- Wielu postępuje tak, jak gdyby (używany już produkt) BioNTech/Pfizer był wśród szczepionek Mercedesem, a AstraZeneca Skodą. Świadomie dam się zaszczepić AstraZeneca, by przeciwdziałać temu mitowi

 - zadeklarował szef austriackiego rządu. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

#Sebastian Kurz

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo