Zbyt późne pożegnanie z Brzęczkiem

  

Zbigniew Boniek postawił wszystko na jedną kartę. Bez konsultacji z zarządem PZPN zdecydował o zwolnieniu Jerzego Brzęczka. Czy to decyzja słuszna? Selekcjoner zupełnie nie pasował do kadry.

Nie miał pomysłu na jej styl gry ani wykorzystanie wielkiej formy Roberta Lewandowskiego. Z tego punktu widzenia jest to decyzja słuszna. Szkopuł w tym, że następca Brzęczka – zapewne z zagranicy – będzie miał dosłownie chwilę na przygotowanie piłkarzy do eliminacji mistrzostw świata, a już za pięć miesięcy ruszy Euro 2020. Należało podziękować Brzęczkowi dwa miesiące temu, po fatalnych meczach z Holandią i Włochami w Lidze Narodów. Jeśli reprezentacja ma grać źle również na wielkim turnieju, to lepiej, żeby to on wziął na siebie winę za ewentualne porażki. Boniek mocno ryzykuje, a zagraniem va banque przyznaje się do popełnionego błędu, jakim było zatrudnienie Brzęczka w 2018 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts