Problem niezero-jedynkowy

  

Bunt restauratorów niemała część opozycji będzie chciała wykorzystać przeciw Prawu i Sprawiedliwości, licząc na to, że w ten sposób zaskarbi sobie sympatię także części społeczeństwa. Pisałem o tym niedawno i powtórzę, widać bowiem wyraźnie, że problem narasta: coraz trudniej będzie opanować ten protest restrykcjami.

Wynika to ze splotu różnych okoliczności, wśród których nie bez znaczenia jest specyfika polskiej gospodarki, z dużą rolą małych i średnich biznesów, oraz ogólne nastawienie społeczne do publicznych instytucji, które eufemistycznie można nazwać wciąż dosyć nieufnym. Pandemia koronawirusa tylko wyostrza te zjawiska. O sprawach społeczno-gospodarczych nie da się myśleć zero-jedynkowo. Większość cywilizowanych państw mniej lub bardziej udanie łączy mechanizmy rynkowe z różnego typu instytucjonalnym oddziaływaniem. To jest moment, w którym strona rządowa, organizacje przedsiębiorców i związki zawodowe powinny pomyśleć nad taką strategią, która pozwoli uchronić mniejsze polskie firmy przed plajtami. Inaczej stracimy je na długo lub na zawsze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts