Odbudować solidarność

  

Jednym z efektów pandemii będzie upadek idei solidarności. Między narodami trwa obecnie wyścig o to, kto komu wyszarpie szczepionkę. Brylują Niemcy, którzy mając gęby pełne frazesów, zabezpieczyli sobie dawki dla swoich obywateli. Mają wielkie doświadczenie w tajnych protokołach.

W sumie niczego innego się nie spodziewałem, ale pokazuje to, jaką hipokryzją okazują się te wszystkie piękne słowa europejskich polityków. Oczywiście u nas, w kolebce solidarności, wcale nie jest lepiej. Celebryci na pierwsze skinienie palca rzucili się na szczepienia. Właściciele wielkich firm też zapomnieli o tym, że inni są bardziej potrzebujący. O solidarności oczywiście zapominamy również my wszyscy, bo trudno pogodzić się z rezygnacją z kolejnych rzeczy. Z nart, wypoczynku i wyjazdów. Świat po pandemii nie będzie więc już taki sam. Będziemy musieli nadrobić braki w edukacji, wyjść na prostą w gospodarce, zadbać o zdrowie, ale trzeba będzie również odbudować nasze zaufanie i solidarność. I nie wiem, które z tych zadań będzie najtrudniejsze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts